Menu Zamknij

Technologia

Firma LAMAX wykorzystuje najnowszą technologię i metody wytwarzania kompozytów.

Do produkcji kompozytów stosujemy materiały m.in.:
  • żelkot
  • żywica poliestrowa
  • żywica epoksydowa
  • mata szklana
  • włókna szklane (tkaniny)
  • włókna węglowe
maszyny technologia2

Własny dział projektowy

Przedsiębiorstwo LAMAX dysponuje własnym Działem Projektowym gdzie opracowywane są modele na dowolne zamówienie klienta. Nasz zespół zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem modeli, form i szablonów produkcyjnych przeznaczonych do produkcji wyrobów. Jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie każde zamówienie na życzenie klienta.

Surowce jak i metoda wyrobu jest dobierana indywidualnie pod każdy rodzaj zamówionego wyrobu, zespół projektowy kieruje się wieloma czynnikami takimi jak trwałość i solidność wyrobu oraz odpowiedni kształt. Proces produkcyjny ma kluczowe znaczenie dla końcowego produktu, wieloletnie doświadczenia zespołu w połączeniu z najnowszymi maszynami produkcyjnymi gwarantuje wysoką jakość produktów kompozytów oraz laminatów poliestrowo-szklanych.

Hand lay-up (laminowanie ręczne)

Metodę tą stosujemy przy małych seriach produkcji, gdzie warstwy mat i tkanin szklanych są ręcznie przesycane żywicą poliestrową za pomocą wałków, pędzli itp. narzędzi. Przy produkcji wykorzystujemy przygotowane formy modelarskie, następnie nakładany jest żelkot i odbywa się jego utwardzenie. W kolejnym etapie nakładane są warstwy maty szklanej, materiał ponownie musi się utwardzić aż do wyjęcia z formy i dalszej obróbki i laminowania.

Wet-out (mechaniczna aplikacja żywicy)

Metodę tą stosujemy przy produkcji detali o dużych gabarytach, gdzie żywica poliestrowa jest nakładana na warstwy mat lub tkanin szklanych za pomocą aplikatora „PHOENIX APOLLO”.

Spray-up (mechaniczna aplikacja żywicy wraz z ciętym włóknem szklanym)

Metoda ta jest stosowana do wyrobów o dużych gabarytach i dużej grubości ścianek. Do produkcji tego typu laminatu stosujemy system „PHOENIX CHOPPER”, gdzie na otwarte formy natryskiwana jest żywica poliestrowa wraz z ciętym włóknem szklanym (rowing). System ten znacznie skraca czas produkcji.

Vacuum (laminowanie metodą podciśnieniową)

Metodę tą stosujemy do produkcji tych wyrobów, gdzie wymagane jest obustronne gładkie wykończenie laminatu. Wykorzystywane jest w tym przypadku podciśnienie – infuzja.

Aplikacja żelkotu

Żelkot aplikujemy metodą ręczną lub za pomocą żelkociarki firmy PHOENIX z serii APOLLO o wydajności 9 l/min.
Urządzenie do natrysku żelkotu ES1 „Hobok” firmy BÜFA®-Tec